TEKNİK BİLGİLER

ÖNAL Cam Balkon Sistemleri Teknik Özellikler

 

Camlar


Sistemimizde 8 mm. kalınlığında temperli (güçlendirilmiş) ve rodajlı cam kullanılır. Standart kanat genişliği 500 mm. – 650 mm. dir. Camlar standartta şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak Şişecam standartlarında olmak üzere renkli cam seçenekleri mümkündür (Füme, bronz, yeşil vb.).

 

Profiller


Sistemimizde 3 mm. et kalınlığına sahip alüminyum profiller kullanılmaktadır. Et kalınlığının fazla olması profilin burkulmaması ve üzerindeki vidaları daha sağlam tutabilmesi açısından önemlidir. Boya olarak, elektrostatik toz fırın boya uygulanmakta ve renk seçenekleri (RAL) kullanılabilmektedir. Fırın boya sayesinde boya alüminyumun içine kadar nüfuz etmektedir. Profil üzerindeki boyanın renginin solmaması, yer yer farklı tonlara rastlanmaması ve kabarma olmaması iyi bir boyanın göstergesidir.

 

Montaj


Sipariş tarihi itibari ile 10 (on)* gün sonra uzman personel tarafından yapılmaktadır. Hatasız bir imalat bu aşamada sağlıklı bir montaj yapılmasına büyük katkı sağlamaktadır. *Montaj süresi yapıya ve m² ye göre değişmektedir. Profil çerçevesi, anti bakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere iki taraftan da izole edilmektedir.

 

Aksesuarlar


Cam aralarında 1. kalite özel şeffaf fitiller kullanılmaktadır. Kilitler ve benzeri montaj aparatları standarttır. Sistemde profil aralarında altta ve üstte iki sıra olmak üzere 1000’lik kıl fitil bulunmaktadır.

 

İzolasyon


Sistemimiz diğer cam balkon sistemlerinin zayıf olduğu su yalıtımı konusunda başarılıdır. Damlalıklı kanat sayesinde su, sistemin içine girmeden dışarı atılır. Diğer sistemlerde kasa içerisine giren su tahliye delikleri açılarak dışarı atılmaya çalışılmaktadır. Cam fitilleri, kıl fitiller ve silikon sayesinde gürültü, toz, ses ve ısıda önemli bir seviyede izolasyon sağlanır. Silikon gibi birleştirici görevi gören ama uzun ömürlü olmayan mastik gibi ucuz ve kalitesiz birleştiricilerden kaçınılmaktadır.

 

Garanti


Sistem ve sistem içerisinde kullanılan tüm elemanlar 2 yıl garantilidir.

 

 

 

Salon bölme sistemleri teknik bilgi

 

Ürün Tanımı


PNL 5001 hareketli panelleri, kapalı kompozit gövdesini çevreleyen çerçeve sistemi ve bu yapının iki yüzünde yer alan cam lifiyle güçlendirilmiş kompozit panellerden (LFI : Long fiber injection) oluşur. Her panel bağımsız olarak manuel hareket ettirilir.

 

Panellerin tavana ve zemine sızdırmazlık sağlayacak şekilde yerleşimi, tüm yatay yalıtım profillerini hareket ve kontrol eden Comfortronic sistem ile sağlanır. Comfortronic, elektrikle çalışan ve yatay yalıtım profillerinin açılma ve kapama hareketini otomatik olarak yapmasını sağlayan bir sistemdir.

 

Çerçeve profile kendini taşıyan, sağlam bir yapıdır ve yapısal seslerin minimum transferi ve akustik yalıtım için çerçeve boyunca giden ikinci bir profil sistemi vardır.

 

Panel kalınlığı 100 mm yi geçmemelidir. Açılan çift katmanlı yalıtım profilleri siyah renktedir. Ses yalıtım profili mekanın kullanım amacına göre seçilmelidir.


Otomatik panel kilitleme sistemi


Tüm yatay yalıtım profillerinin ve teleskopik panelin otomatik olarak açılıp kapanması yani hareketli bölme duvar sisteminin operasyon hızı

 

Comfortronic sistem ile sağlanır. Paneller arasındaki güç kaynağı transferi, panellerin yan yüzeyindeki temas noktalarıyla sağlanır. Hareketi ve kontrolü sağlayan elektrik gücü , fişe takılı bir güç kaynağı ile sağlanır. Yalıtım profillerin hareketi, merkezi bir switch (control düğmesi) ile control edilir. Tüm fonksiyonlar bir mikro prosesör ile takip edilir. Kullanım verimliliğini ve sürekliliğini sağlamak için, elektrik kesintisinde tüm paneller için mekanik bir acil kilit çözme aparatı vardır.

 

Paneller zeminde ve tavandaki bozuklukları kompanse edecek şekilde sürekli basınç uygulayan ,üstte ve altta çift katmanlı bir yalıtım profiline sahip olmalıdır. Bu profillere Comfortronic sistemdeki yaylı profil sürekli bir basınç uygular. Düşeydeki maksimum ses yalıtımını sağlamak için, aluminium profillerin sonunda yer alan siyah profiler poliüretan olmalıdır. Düşey profiller ise maksimum ses yalıtımını ve stabiliteyi sağlayacak şekilde alüminyumdan olmalıdır. Alt ve üst yalıtım profillerinin açıldığı zamanki ölçüsü 30 mm dir. Temas basıncı minimum 400 N olmalıdır. Yalıtım profilleri kauçuktan olamaz, zamanla ses kaçaklarına neden olur.
 

Panel bağlantısı


Paneller düşeyde içbükey ve dış bükey aluminium profillerin kilitlenmesiyle birbirine bağlanır. Ek olarak esnek profiler panel birleşiminde yer alır.

 

Telescopik panel


Bölücü sistemin son panelinde üzerinde uzayabilen bir parçanın olduğu özel teleskopik panel yer alır. Bu parça panelin tüm yüksekliği boyunca devam eder.

 

Teleskopik panel, diğer panellerdeki gibi 16 mm suntadan imal edilir ve E1 özelliklidir. Teleskopik ünite ile panel arasında minimum 120 mm boşluk olmalıdır.